Вчені встановили основну причину старечої деменції

Деменція або старече недоумство – важка поширена патологія центральної нервової системи, що вражає людей похилого віку. Хвороба супроводжується розладами пам’яті, втратою звичних навичок і здатності до самообслуговування. Сьогодні методів лікування старечого недоумства не існує. За допомогою правильного догляду та грамотного лікування можна лише сповільнити незворотні патологічні процеси.

Ще не були достовірно відомі фактори, що провокують розвиток старечої деменції. Однак вченим вдалося виявити головну причину старечого недоумства. Результати багаточленних досліджень і клінічних випробувань показали, що скупчення сечовини в області головного мозку до токсичного рівня є головним фактором, на тлі якого у людей похилого віку формується деменція.

7 основних форм старечого недоумства

Існує 7 основних форм старечого недоумства, з яких найчастіше зустрічається хвороба Хантінгтона. Науково доведено, що розвитку даного захворювання обумовлено порушенням метаболічних процесів і підвищенням рівня концентрації сечовини в клітинних структурах головного мозку до критичних показників.

Виходячи з результатів досліджень, підвищена концентрація сечовини може відзначатися у літньої людини ще до розвитку старечої деменції і прояву ознак слабоумства. Це надзвичайно важливе та цінне відкриття, яке дає можливість медичним фахівцям діагностувати таку небезпечну патологію на самих початкових стадіях її розвитку і своєчасно вжити відповідних заходів. За словами вчених, якщо почати лікування до прояву хворобливої симптоматики, то можна домогтися повного одужання і стабільної, тривалої ремісії.

Механізм розвитку хвороби полягає в тому, що сечовина, що є за своєю природою продуктом метаболічного розпаду білків, нарівні з аміаком, повинна виводитися з організму людини природним шляхом, в процесі сечовипускання. Скупчення даної речовини загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям. У першу чергу, уражається головною мозок і центральна нервова система пацієнта, що стає основною причиною виникнення старечої деменції.

Для того щоб уникнути таких несприятливих наслідків, фахівці рекомендують використання лактулози, що знижує показники аміаку і сечової кислоти в організмі. Відповідно до думки вчених, цілком ймовірно створення інноваційних ефективних препаратів, здатних не просто уповільнити розвиток старечого недоумства, а й повністю вилікувати деменцію.

Для проведення наукових досліджень були використані мізки померлих людей похилого віку, наданих членами їх сімей, а також мозок трансгенних овець. Основне завдання полягало в вимірюванні показників сечовини та її вплив на клітини головного мозку.

Причини старечої деменції

Спровокувати деменцію можуть такі захворювання, як хвороба Альцгеймера, аноксія, абсцеси головного мозку, хвороба Паркінсона. Стареча деменція призводить до загибелі, деструкції нервових клітин, незворотних порушень у функціонуванні головного мозку.

І хоча сьогодні не існує ліків, здатних позбавити літню людину від цієї болісної і прогресуючої патології, останні дослідження вчених, результати яких були недавно представлені на міжнародній конференції, дають надію на швидку зміну ситуації і суттєве підвищення якості життя людей похилого віку, які мають схильність до деменції.

Вчені встановили основну причину старечої деменції

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 14.03.2019