Проживання в приватному пансіонаті «Hospice» за пенсію

На жаль, більшість сімей не в змозі належним чином доглядати і приділяти увагу своїм літнім родичам. Звернення до державних установ для людей похилого віку займає величезну кількість часу, вимагає тривалого очікування, збору різних довідок і документів. Виходом із ситуації може стати оформлення пенсіонера в приватну спеціалізовану установу. Навіть якщо у старого немає рідних або у сім’ї немає коштів для оплати його проживання в установі, можна оформити проживання за його пенсію. Саме це і пропонує приватний пансіонат в Києві «Hospice».

Як старі оформляються в пансіонат?

Щоб оселитися в державному інтернатному закладі, пенсіонеру доведеться оббігати велику кількість інстанцій. Перше, що потрібно буде зробити — це пройти комплексне медичне обстеження, зібрати безліч довідок та лікарських висновків. Потім отримати довідки про склад сім’ї, наявність житлоплощі і рухомого майна.

Проживання старих в приватному будинку престарілих за кошти пенсії

Також пенсіонеру необхідно буде проінформувати соціальні служби про намір переїхати в інтернат, написати відповідну заяву. Подані документи розглядаються спеціальною комісією, і, якщо буде прийнято позитивне рішення, потрібно також переоформлення пенсії, щоб отримувати її вже перебуваючи в самому закладі.

Оформлення ж в приватну установу проходить значно простіше, швидше і без зайвої бюрократії. Обов’язково потрібно буде надати інформацію (довідки, медичну карту, лікарські висновки) про фізичне здоров’я майбутнього постояльця, щоб оцінити його потреби.

Від чого залежить вартість послуг?

На ціну за проживання в пансіонаті впливають індивідуальні потреби старого, його фізичного / психічного стану, умов, яким постоялець надає перевагу:

  1. Тип кімнати для проживання (окремий номер або кімната з сусідами).

  2. Потреба в послугах доглядальниць.

  3. Особливості харчування (необхідність в складанні окремого меню, кількість прийомів їжі).

  4. Потреба в сторонній допомозі для проведення гігієнічних, косметичних процедур, пересування.

  5. Наявність необхідності в наданні гостю додаткової медичної допомоги (при наявності яких-небудь захворювань, які потребують терапії, проходження реабілітаційного курсу після інфарктів, інсультів, перенесених травматичних ушкоджень і хірургічних втручань).

Необхідно розуміти, що, хоча умови і обумовлюються індивідуально в кожному випадку, в цілому, вартість послуг цілком розумна і доступна для середньостатистичних українських сімей.

Співробітники київської філії пансіонату «Hospice» завжди готові піти назустріч своїм підопічним. Наприклад, якщо пенсії постояльця недостатньо для щомісячної оплати, можна звернутися в агентство з нерухомості і здати в оренду належну старому житлоплощу. При цьому частина коштів, що отримуються пенсіонер зможе відкладати, а решта суми піде на покриття витрат на його проживання в пансіонаті.

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 13.04.2021