Справочник по уходу за пожилыми

Загрузить

Подолання почуття провини, віддаючи своїх престарілих родичів у пансіонат

Наше життя дуже швидкоплинне і непередбачуване. Ніхто не знає, що чекає завтра. Часом ми просто не помічаємо, як старіють наші батьки. З віком будь-яка людина стає, немов маленька дитина, безпорадною. Відразу пригадуються слова древніх філософів: «Батьки піклуються про своїх маленьких дітей для того, щоб в старості ті піклувалися про них».

Однак часом не кожна людина може залишити свою роботу, щоб весь вільний час витрачати на своїх батьків, які дуже потребують допомоги і підтримки. І що ж робити тим, у кого просто немає часу на літніх батьків? Як позбутися від почуття провини, віддаючи їх в будинок престарілих?

Це досить складний крок для тих, хто любить і поважає своїх батьків. Саме тому сучасні психологи радять підходити до цієї ситуації трохи під іншим кутом зору: ви не здаєте стареньких батьків у будинок, а всього лише допомагаєте їм. Ви робите все, щоб вони могли комфортно себе почувати. Віддаючи їх в будинок для людей похилого віку, ви проявляєте свою турботу.

Літні батьки будуть під наглядом досвідчених лікарів, а ви в будь-який день зможете їх відвідати і в будь-яку хвилину зателефонувати їм. Запам’ятайте, що тут їм буде набагато краще. Вони будуть знаходитися в суспільстві таких же людей похилого віку. Чи зможуть спілкуватися і з користю проводити час.

Справочник по уходу за пожилыми

Загрузить
Алексей Чеботаев
Чеботаев Алексей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 14.11.2017