На що слід звернути увагу при виборі дому престарілих?

ПРИ ВИБОРІ НАДІЙНОГО ДОМА ПРЕСТАРІЛИХ СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА НАСТУПНІ МОМЕНТИ:

1. Повноцінний догляд за людьми похилого віку.

Всі ми знаємо, що зі старістю до кожної людини приходять і самі різні захворювання, так як здоров’я сильно слабшає, немає колишньої молодості і активності. Крім того, багато людей в літньому віці зовсім стають безпорадними – такі старі не здатні самостійно за собою доглядати, і, звичайно ж, вони потребують особливо ретельного догляду. Так, зустрічаються люди, які залишаються бадьорими і в солідному віці, вони енергійні і навіть в змозі надавати допомогу своїм дітям і няньчити онуків. Але активні літні люди є, скоріше, рідкісним винятком. І найчастіше їм потрібен догляд. Для того щоб доглядати за старим, потрібно не тільки багато сил, але і часу, крім того, необхідно володіти і деякими медичними знаннями. З цієї причини родичі і близькі люди далеко не завжди здатні забезпечувати хворим людям похилого віку повноцінний, а головне, цілодобовий догляд. І правильним рішенням цієї складної проблеми вважається вибір приватного дому престарілих.

2. Чи придатний пансіонат для проживання.

Займаючись вибором дому престарілих для рідної вам людини, необхідно звертати увагу на те, чи пристосований пансіонат для проживання хворих людей похилого віку з обмеженими можливостями.

  • Сходи повинні мати пологу і зручну конструкцію. У будівлі не повинно бути гвинтових, крутих сходів, так як навіть здоровим людям похилого віку небезпечно і важко ходити по ним.
  • Санвузли неодмінно повинні бути облаштовані душовими кабінами, обладнаними поручнями, щоб люди похилого віку на них могли спиратися. Добре, якщо санвузли розташовуються недалеко від житлових кімнат.
  • У хороших пансіонатах стоять медичні ліжка. Вважається, що традиційні ліжка для літніх людей не дуже зручні, так як їм важко підніматися з них без допомоги сторонньої людини.

3. Професіоналізм персоналу.

Обов’язково потрібно з’ясувати рівень освіти персоналу того чи іншого пансіонату і переконатися, що працівники мають досвід в догляді і спілкуванні з людьми похилого віку. Для того щоб був забезпечений належний догляд всім підопічним, в штаті дому престарілих обов’язково повинні працювати кваліфіковані працівники, і їх кількість має бути відповідним (розрахунок: один працівник пансіонату на 4-х людей похилого віку).

4. Надання необхідних медичних послуг.

Звертайте особливу увагу на перелік медичних послуг, що надаються в пансіонаті. Необхідно з’ясувати: чи буде літній людині призначено доктора, як фахівець буде його спостерігати, і наскільки частими будуть відвідування лікаря.

5. Харчування.

Вам потрібно зайти в їдальню у той самий час, коли там будуть годувати людей похилого віку. Таким чином, ви зможете дізнатися, що в пансіонаті готують і годують чи постояльців вчасно. В хорошому закладі меню підбирається в індивідуальному порядку, відповідно до бажань пацієнта і призначеннями фахівця-дієтолога.

6. Місце розташування установи.

Найчастіше ці установи знаходяться у сприятливих екологічно районах, а саме – на берегах річок, у лісових або паркових зонах, далеко від великих промислових підприємств. Крім цього, важливо, щоб установа знаходилася поблизу від населених пунктів, адже до пансіонату повинні якось добиратися родичі людей похилого віку для відвідування. Тому місце розташування повинно бути зручним. А територія, яка відведена для прогулянок, обов’язково повинна бути чистою, затишною і обладнаною лавками для відпочинку, а також спеціальними навісами і альтанками.

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 14.11.2017