Як сказати родичу про необхідність переїхати в будинок престарілих?

Непорозуміння, сварки, конфліктні ситуації – це три головні причини, через які руйнуються навіть найбільш теплі відносини з рідними. Іноді виходить так, що непорозуміння виникають зовсім без вагомих на те причин. Ми далеко не завжди помічаємо, що своїм словом або вчинком ображаємо близької нам людини. Проблема в тому, що не всі ми можемо бути тактовними. З цієї причини між родичами виникає безліч образ.

Правильно спілкуватися з родичами – важливе питання сучасності. Коли діти збираються пояснити своїм батькам необхідність переїзду в пансіонат, вони повинні усвідомити всю складність цієї ситуації і ретельно підготуватися до розмови.

РЕКОМЕНДУЄМО ВАМ ДОТРИМУВАТИСЬ НАСТУПНИХ ПРАВИЛ:

ПРАВИЛО № 1

Спочатку необхідно обміркувати і зважити всі, потрібно розібратися в причинах, за якими ви вирішили перевезти родича в будинок для людей похилого віку. Цьому рішенню, як правило, сприяють такі чинники:

  • літня людина вже не в змозі обходитися без сторонньої допомоги і просто не може жити один;
  • людина серйозно хвора, і йому потрібен постійний нагляд;
  • відсутність можливості поселити у себе родича.

У разі якщо хоча б один з перерахованих вище пунктів збігся з вашою ситуацією, слід якомога швидше переходити до відвертої розмови.


ПРАВИЛО № 2

Не потрібно в розмові з літньою людиною говорити відразу про все безпосередньо, так як це може приголомшити старого і сильно образити його. Слід заздалегідь продумати послідовність розмови, підібрати вагомі аргументи і постаратися зробити все для того, щоб людина не відчула себе нікому не потрібним.


ПРАВИЛО № 3

Не будьте категоричні у своєму рішенні і не чиніть тиск на людину. Постарайтеся уявити і відчути всю ту біль, яка може зародитися у нього в душі, і зрозумійте, що вам потрібно підтримати його. Йому важливо ваша увага. Пам’ятайте, що по відношенню до рідних людей не можна бути жорстоким.


ПРАВИЛО № 4

Під час розмови постарайтеся уникати таких виразів і слів, як: «необхідно», «повинен», «так буде краще», «будинок престарілих». Ці слова не є підтримкою, так як вони ставлять старого перед фактом. Ваша мета – зробити так, щоб цей переїзд став бажанням самої людини, а не примусом. Це важливо!


ПРАВИЛО № 5

Необхідно сказати своєму родичу, що його нове місце проживання абсолютно не впливатиме на ваші зустрічі. Важливо дуже переконливо говорити про це людині. Він повинен бути впевнений, що, як і раніше, буде отримувати від вас увагу, теплоту і любов. Тільки не обманюйте старого брехливими обіцянками, які не зможете виконувати після його переїзду.

 

Дотримуючись цих простих правил, поясніть родичу необхідність переїзду в хорошу спеціалізовану установу.
Вибір хорошого будинку для людей похилого віку – це турбота про близьку людину та спосіб уберегти власне здоров’я і нерви.

Алексей Чеботаев
Чеботаев Алексей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 07.11.2017