Як літнім людям уникнути зараження короновірусом?

Найбільша кількість смертельних випадків від коронавірусу зафіксовано серед осіб похилого віку. Наукові дослідження показали, що чим старша людина, тим важче вона переносить інфекцію. Згідно зі статистичними даними, показники смертності від коронавірусу серед літніх людей складають близько 14%, у той час як серед молоді – 0,4%. З цієї причини особам похилого віку слід бути особливо обережними та подбати про надійну профілактику, щоб звести ризики можливого зараження до мінімуму.

Про маски та методи самолікування

Більшість населення вважає, що використання захисних медичних масок і прийом препаратів, що володіють противірусними властивостями, виключає ймовірність інфікування коронавірусів. Однак, на думку фахівців, ефективність більшості представлених до продажу противірусних лікарських засобів не доведена. Більше того, відсутня навіть офіційно підтверджена інформація щодо їх безпеки для людського здоров’я.

Медичні маски на сьогоднішній день – дійсно найбільш дієвий спосіб захиститися від вірусу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Однак проблема полягає в тому, що зараз знайти маски в аптечних мережах і навіть інтернет-магазинах практично нереальне завдання.

Чи допомагає громадська ізоляція?

За словами британського професора-вірусолога Елізабетти Гроппеллі, кращий спосіб уберегти людей похилого віку, що входять до зони підвищеного ризику, – це громадська ізоляція. Людям у віковій категорії старше 65 років рекомендується якомога рідше виходити з дому, уникати відвідування громадських місць і максимально обмежити контакти з оточуючими.

Існує два способи зараження смертельно небезпечною інфекцією – це спілкування з людиною, що є носієм вірусу, або ж контакти із зараженими поверхнями. Тому фахівці настійно радять залишати будинок лише за крайньої необхідності, особливо якщо мова йде про літню людину.

Самоізоляція може зберегти життя

В Італії ця проблема вирішується доставкою їжі з супермаркетів додому особам у віковій категорії старше 65 років. Людині досить просто зателефонувати за вказаним телефонним номером, і волонтери доставлять йому всі необхідні продукти. При цьому плата за доставку не береться.

У країнах СНД поки немає такої практики, але цілком можливо, що скоро волонтерські руху з’являться і у нас. У великих містах діють організації, що займаються наданням допомоги самотнім людям похилого віку. У ситуації, що склалася дуже важливо знати, як при цьому забезпечити себе та не стати носієм інфекції.

Ефективні заходи профілактики зараження коронавірусом

Лікарі відзначають, що ліки для боротьби з коронавірусів не існує, тому дуже важливо подбати про те, щоб уберегти від зараження населення і особливо літніх людей, для яких це захворювання найбільш небезпечно.

У зв’язку з цим, перш ніж відправитися до літнього родича або знайомого, варто переконатися у відсутності у себе характерних для коронавірусу симптомів, таких як кашльовий синдром, підвищені показники температури тіла. Якщо є хоч якісь підозри на зараження, візит слід скасувати.

Крім того, багато людей неправильно розуміють сам термін соціальної ізоляції. Це не означає просто сидіти, закрившись удома, а думати про те, що і як робити. Для того щоб уберегти осіб похилого віку від інфікування, фахівці настійно радять дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Забезпечити літній людині достатню кількістю продуктів тривалого зберігання, щоб захистити його від частих походів у магазини.
  2. Дізнатися, що за препарати приймають літні люди, які страждають певними захворюваннями, і своєчасно купувати їх, доставляти додому.
  3. Стежити за тим, щоб людина правильно харчувався.

При цьому важливо дотримуватися запобіжних заходів. Вірус проявляє себе не відразу, тому навіть при відсутності характерної симптоматики, спілкуючись з літньою людиною, необхідно надягати захисну медичну маску.

Що робити сім’ям, у яких живуть люди похилого віку?

Багато літніх людей проживають на одній житлоплощі зі своїми дітьми, онуками, іншими родичами. У подібній ситуації уникнути контактів і забезпечити належний рівень ізоляції неможливо. Проте існує ряд простих правил, що дозволяють звести до мінімальних показників ймовірність зараження людей похилого віку коронавірусів:

  1. Виділити для літнього родича окрему кімнату.
  2. Регулярно провітрювати всю квартиру і особливо кімнату, в якій проживає людина похилого віку.
  3. При спілкуванні зі старим обов’язково надягати захисну медичну маску.
  4. Кілька разів протягом доби обробляти антисептиками, засобами з дезинфікуючими властивостями всі поверхні та предмети побутового вжитку, до яких торкаються інші члени сім’ї.
  5. Виділити літній людині персональний посуд, постільну білизну, рушник.

В інтернеті можна знайти більш повну офіційну інформацію та рекомендації фахівців, спрямовані на зниження ймовірності зараження людей похилого віку інфекцією. Пам’ятайте про те, що для осіб похилого віку дане захворювання найбільш небезпечно Тому багато в чому від дій родичів залежить, заразиться літня людина чи збереже здоров’я.

Інші статті

Зміна підгузків у лежачих хворих

Зміна підгузків лежачих хворих

У деяких категорій лежачих хворих виникає потреба у використанні підгузків, цей процес має свої особливості.

Детальніше
Підготовка до миття голови лежачого хворого

Миття голови лежачого хворого

Підтримка гігієни голови є важливою складовою життя людини, теж стосується і лежачих хворих. При цьому необхідно враховувати ряд особливостей, щоб не нашкодити близькій людині....

Детальніше
Ускладнення у лежачих хворих

Ускладнення у лежачих хворих та методи їх профілактики

Тривала іммобілізація негативно впливає на фізичні параметри та психоемоційний стан пацієнтів. Знерухомлення порушує функції основних систем організму – дихальної,...

Детальніше
Відгуки
♦️ Частный Дом Престарелых
♦️ Частный Дом Престарелых "Hospice" в Киеве
16 Google отзывы
Дима Кибкало
Дима Кибкало
2019-11-05
Хороший пансионат для пожилых, отличные условия проживания, разнообразное хорошее питание, приятный персонал. В общем все самые лучшие и современные удобства для размещения ваших близких людей. Я обратился и не пожалел. Очень благодарен и доволен.
Роман Никорак
Роман Никорак
2019-11-05
Очень хорошее и приятное место.
Тетяна Слободян
Тетяна Слободян
2018-08-13
Я поместила сюда нашу бабулечку с самого открытия, нравится абсолютно всё! Идеальная чистота, очень вкусно кормят. Девочки просто молодцы, все и везде успевают. И здесь правда весело, бабуля домой не просится совершенно, всегда встречает нас рассказами, чем они тут занимались! Спасибо персоналу огромное за доброту и отличный уход за старичками!!!
Оксана Вікторівна
Оксана Вікторівна
2018-08-10
Тёте сделали операцию 4 года назад и почти все это время мы с сестрой ухаживали за ней. По переменно навещали ее, чтобы вовремя дать лекарства, покормить, помыть. Наняли сиделку - это несколько облегчило нашу жизнь. В итоге нашли этот пансионат и решили свою проблему окончательно. Теперь навещаем тётю только, чтобы пообщаться. Мы Вам ОЧЕНЬ благодарны!!!
Станіслав Андрійович
Станіслав Андрійович
2018-08-06
Большое спасибо всем сотрудникам дома Пансион. В Феврале наша мама сломала ногу и после операции мы приняли решение на реабилитацию маму поместить в дом престарелых «Пансион». За пять месяцев мама (86 лет) пришла в то состояние, которое у нее было до перелома ноги. И все это благодаря чуткому, внимательному, добросовестному отношению всех работников пансионата. Прекрасные занятия! Очень вкусные обеды! Спокойные и вежливые сиделки! Мы будем рекомендовать пансионат тем, кто в такой услуге будет нуждаться. Спасибо всем, кто работает в этой сфере, кто сделал такой пансионат!!!