Хобі для літніх людей

Люди похилого віку, які переступили певний віковий рубіж, які виростили дітей, дочекалися онуків, які завершили трудову діяльність часто відчувають втрату сенсу життя. Допомогти знайти нові цілі можуть захоплення (хобі) для яких раніше не вистачало часу. У будинку для літніх людей «Хоспіс» літні люди можуть знайти заняття до душі та під силу.

Спорт

У будинок престарілих потрапляють люди з різним станом здоров’я. Багатьом активні фізичні вправи не під силу або протипоказані медициною. Однак завжди можна знайти такий вид спорту, який допоможе поліпшити фізичну форму. Це може бути плавання, настільний теніс або заняття східними оздоровчими гимнастиками – у-шу, цигун.

Для тих, хто не має змоги рухатися або не може займатися фізичними вправами, цілком доступна дихальна гімнастика. Посильні, дозовані заняття спортом допоможуть активізувати обмін речовин, тонізувати м’язи і зміцнити імунітет. У Хоспісі до послуг пансіонерів зелена зона з рівними майданчиками, зеленими газонами. Повітря, напоєне сосновими запахами, сонце посилять ефект від занять.

Ігри для розуму

Одним з варіантів цікавих занять, що тренують пам’ять, когнітивні здібності, гнучкість розуму є настільні ігри. У будинку для літніх людей «Хоспіс» є велика ігротека – шашки, шахи, доміно, лото та інші ігри. Це захоплення останнім часом набирає популярність. Настільні ігри – чудова розвага для компанії, живе спілкування, можливість проявити ерудицію і логічне мислення.

У літніх людей в силу дегенеративних процесів в нервовій системі відбувається зниження обсягу пам’яті, логічних здібностей, можливості швидко приймати рішення. Настільні ігри – тренування для розуму. Вони допоможуть відновити когнітивні здібності і зупинити наступ старечої деменції.

Прогулянки

Прогулянки на свіжому повітрі також зміцнюють і загартовують організм, стимулюють виділення гормонів радості, заспокоюють нерви. Люди похилого віку можуть гуляти в парковій зоні навколо пансіону «Хоспіс». Соснові насадження, туї та яскраві клумби підвищують настрій, насичують організм корисними фітонцидами.

Затишні альтанки дають можливість відпочити на повітрі в самоті або в компанії за приємною бесідою. Зручні доріжки, спроектовані спеціально для літніх людей і колясок, зроблять пересування безпечним і комфортним. Уважний персонал пансіону допоможе тим, хто не може самостійно пересуватися зробити приємний моціон.

Сонячні ванни стимулюють синтез вітаміну D, який допомагає зупинити деминерализацию кісткової тканини і є ефективною профілактикою остеопорозу, остеомаляції, допомагає прискорити загоєння переломів. Встановлено, що вітамін D необхідний для попередження атеросклерозу, розсіяного склерозу, цукрового діабету та інших захворювань, асоційованих зі старінням.

Мистецтво

Вік не перешкода в отриманні нових знань і умінь. У «Хоспісі» пансіонери  можуть навчитися:

 • малюванню;
 • ліпленню;
 • моделюванню;
 • складання колажів;
 • плетінню;
 • в’язанню;
 • грі на музичних інструментах.

Ці хобі не тільки допомагають цікаво і з користю провести вільний час. Заняття образотворчої діяльністю розвиває дрібну моторику, позитивно впливає на функції мозку і всієї нервової системи. Арт-терапія з успіхом використовується для корекції психічних і фізичних порушень. Творча терапія допомагає:

 • зняти стрес;
 • боротися з депресією;
 • усунути страхи і фобії;
 • заспокоїти агресію.

Досягнення завжди відзначаються співробітниками пансіону. У стінах «Хоспісу» проходять виставки, камерні концерти, організовані силами пансіонерів.

Досвідчені психологи допомагають вибрати хобі, враховуючи психологічний і фізичний стан пансіонерів. Заняття в колі однодумців допомагає швидше адаптуватися, освоїтися в незнайомій обстановці, знайти нових друзів. За спільними цікавими заняттями відступає самотність, поліпшується психічний стан і настрій.

Тим, хто проходить у Хоспісі реабілітацію заняття за інтересами допомагають скоротати час і прискорити одужання. У Хоспісі створені всі умови, щоб літня людина могла б займатися чимось новим, цікавим і корисним.

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 05.02.2019