Доглядальниця або пансіонат для людей похилого віку: що вибрати?

Люди похилого віку при наявності певних проблем зі здоров’ям вимагають постійного кваліфікованого догляду. Тому у їх родичів часто виникає питання – найняти доглядальницю для своєї близької людини або влаштувати її в пансіонат для людей похилого віку? Який варіант краще і в більшій мірі відповідає інтересам самої літньої людини?

Особливості догляду доглядальниці

Доглядальниця для людини похилого віку в Києві досить дорога послуга, яку може собі дозволити не кожен. Зрозуміло, кваліфікована, досвідчена доглядальниця забезпечить необхідний догляд за вашим родичем і зможе надати певну медичну допомогу. Однак цей варіант має і кілька істотних недоліків. По-перше, навіть дуже хороша професійна доглядальниця не має можливості приділяти догляду за старою людиною належної кількості часу і сил. З цієї причини родичі часто тривожаться за її безпеку.

Доглядальниця в будинку для літніх людей
Доглядальниця в будинку для літніх людей

Дуже складно проконтролювати наскільки добре поводиться доглядальниця зі своїм підопічним, приділяє вона йому належну кількість уваги, чи дотримується необхідні норми догляду? Особливо проблемна ситуація виникає, якщо літня людина страждає недоумством, розладами пам’яті, мовної функції і не може поскаржитися на погане ставлення до нього.

Складнощі виникають та зі створенням комфортних умов проживання для літньої людини. Доглядальниця не зможе використовувати в своїй роботі спеціально облаштовані ліжка, медичне обладнання тощо Створити необхідні умови можна і вдома, але для цього буде потрібно придбання спеціального, громіздкого, дорогого устаткування.

Ще один важливий нюанс – це рівень надання медичної допомоги. Хороша доглядальниця має середню медичну освіту, вона зможе зробити ін’єкцію, виміряти тиск, надати першу допомогу. Однак при критичних ситуаціях цих знань буде недостатньо, доведеться викликати лікаря, що вимагатиме додаткового часу та витрат.

І найголовніший мінус, на який вказують самі літні люди – це брак спілкування. Можливість дозвілля, проведення вільного часу обмежується лише розмовами з доглядальницею, лікуючим лікарем та іноді родичами. Причому, не завжди доглядальниця вважає своїм обов’язком приділяти час спілкуванню з клієнтом, обмежуючись лише наданням необхідного догляду. В результаті, літня людина ізолюється від навколишнього світу, що вкрай негативно позначається на її психоемоційному стані.

Переваги пансіонату для людей похилого віку

Будинок престарілих має всі умови для догляду за літніми людьми. У закладі панує домашня обстановка, при цьому номери оснащені всім необхідним обладнанням, що дозволяє зробити проживання літньої людини максимально комфортним. У пансіонаті працюють медсестри і медичні фахівці високого рівня кваліфікації, здатні надати гостю необхідну допомогу, провести терапевтичний, реабілітаційний курс. Пансіонат тісно співпрацює з бригадою швидкої допомоги, що дозволяє гарантувати безпеку літньої людини.

Велика увага приділяється раціону людей похилого віку, який у повній мірі відповідає їх віковим особливостям.

У пансіонаті літні люди мають можливість спілкуватися один з одним, цікаво і з користю проводити час. Фахівці закладу намагаються організувати групи спілкування за інтересами, виділяють особливу увагу організації дозвілля своїх постояльців. Люди похилого віку можуть брати участь в різних заходах, гуляти по спеціально облаштованому парку, займатися читанням, малюванням, рукоділлям та іншими цікавими для себе справами.

Спілкування з однолітками, можливість вести активний спосіб життя, вибір занять в залежності від своїх інтересів дозволяє літній людині відчувати себе молодше, бадьоріше, наповнює його життя новими фарбами і емоціями, що особливо важливо.

При цьому в пансіонаті надають цілодобовий догляд та спостереження за постояльцями, зокрема за пацієнтами, що перенесли інсульти, інфаркти, травми, страждаючих серцево-судинними захворюваннями, що мають проблеми з руховою функцією.

Для догляду за літньою людиною можна найняти доглядальницю або звернутися в кваліфікований пансіонат. Другий варіант можна вважати найбільш раціональним, що дозволяє підвищити якість життя вашого родича, подарувати йому нові знайомства. При цьому ви можете не сумніватися в якості та своєчасності професійного догляду!

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 27.11.2017