Догляд за лежачими хворими

Догляд за лежачими хворими вимагає величезного терпіння, це трудомісткий процес, ускладнений фізичними, моральними і психоемоційними навантаженнями. Крім того, часто в даному процесі потрібні глибокі медичні знання.

СПЕЦИФІКА ДОГЛЯДУ ЗА ЛЕЖАЧИМИ ХВОРИМИ

Самостійний догляд за лежачим хворим можливий лише короткочасно і на перших етапах захворювання. Далі він може викликати ряд наступних ускладнень:

  • – Порушення режиму харчування, що, в свою чергу, може привести до дисфункції видільної системи (частий приклад – запори);
  • – Порушення дихальних функцій, ускладненням яких стає гіпостатична або застійна пневмонія;
  • – Порушення кровообігу і іннервації, що часто призводить до виникнення пролежнів;
  • – Погіршення обміну речовин.

У разі тривалого важкого захворювання найкращий вихід – звернутися до фахівців. Навчені доглядальниці знають всі особливості догляду за лежачими хворими на дому і мають навички, пов’язані з виконанням операцій з цією категорією пацієнтів. Крім того, вони зобов’язані знати і те, як вести себе з подібними людьми, щоб не посилювати їх психологічні травми, пов’язані з захворюванням.

Доглядальниця підтримує гігієну, контролює показники здоров’я, надає хворому будь-яку потрібну допомогу. Загальний догляд включає в себе і створення комфортної психологічної обстановки. При догляді за важкохворими людьми рекомендується шанобливо ставитися до їх особистості, не загострюючи зайвої уваги на хвороби пацієнта. Професійна доглядальниця вміє зберігати спокій в критичних ситуаціях, передаючи пацієнтам даний настрій.

Окремої розмови потребує болюча тема пролежнів. Для профілактики цього явища рекомендується придбати спеціальний матрац з компресором. Хворого слід часто перевертати для зміни положення, застосовуючи особливі руху. Якщо пролежні все-таки виникли, їх обробляють розчинами і мазями, рани ретельно очищають, надалі накладаючи на уражені місця марлеві пов’язки.

Догляд за хворими після інсульту

Гострі порушення мозкового кровообігу, інакше звані інсультами, особливо часто призводять до часткової знерухомлених пацієнтів. У подібних хворих нерідко спостерігаються афазії (різні порушення мовної функції), парези (порушення іннервації м’язів), паралічі, що визначає специфіку догляду за постінсультнікамі.

Щоб мінімізувати наслідки мозкових порушень і повернути людину до звичного способу життя, потрібно ретельно розроблений план реабілітації та досвід роботи з такими пацієнтами.

Медичний патронаж передбачає виконання призначених лікарем приписів і терапевтичних маніпуляцій різної складності: крапельниці, уколи, масаж, лікувальна гімнастика.

Процес реабілітації після перенесеного інсульту може бути дуже тривалим. У цей період дуже важливо покрокове відновлення рухових функцій паралізованих ділянок тіла за рахунок спеціального масажу і пасивної гімнастики. Заняття, в першу чергу, спрямовані на відновлення рухів кінцівок і лицьових м’язів.

Пансіонат «Пансіон»: послуги професіоналів

Пансіонат «Пансіон» (м. Київ) пропонує всі види догляду за пацієнтами з різними формами хвороб і патологій. Допомога хворим, які перенесли інсульт, спеціалізований догляд за інвалідами, професійний догляд за хворими дітьми – ці види допомоги ви можете отримати, звернувшись в нашу компанію.

Фахівці пансіонату «Пансіон» володіють глибоким досвідом роботи, великою кількістю цінних навичок і мають міцну нервову систему. Наші працівники не виконують свої обов’язки автоматично, вони шукають людський підхід до кожного пацієнта.

Зателефонувавши нам, ви отримаєте вичерпну інформацію від професіоналів стосовно цікавих для вас тем і зможете визначити той спектр послуг, яким ви бажаєте скористатися.

Довіривши нам своїх близьких, ви можете бути абсолютно впевнені в їх спокої. Дорога вам людина буде перебувати під цілодобовим наглядом.

Ми подбаємо про ваших улюблених тоді, коли ви не можете знаходитися поряд з ними.

Справочник по уходу за пожилыми

Загрузить
Алексей Чеботаев
Чеботаев Алексей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 15.11.2017