Часник і гарячі ванни захистять від коронавірусу?

У період різкого спалаху коронавірусу в мережі з’явилося безліч рекомендацій і народних рецептів для профілактики цієї смертельно небезпечної інфекції. Однак поради, надані не кваліфікованими фахівцями, є абсолютно неефективними, а в деяких випадках навіть можуть принести шкоду здоров’ю.

Про користь часнику

У соціальних мережах багато користувачів рекомендують вживати якомога більше часнику з метою профілактики можливого інфікування коронавірусів. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я хоч і говорять про безумовну користь натуральних продуктів, що володіють антибактеріальними властивостями, не підтверджують ефективність часнику в плані захисту від коронавируса.

Порада, що стосується вживання часнику, – відносно нешкідлива, але лише до тих пір, поки люди, що знаходяться в стані паніки, не починають переходити межі розумного. Зловживання народними засобами, особливо при ігноруванні рекомендацій лікарів, може завдати шкоди здоров’ю і спровокувати ряд несприятливих наслідків.

Уже зафіксовано випадок госпіталізації жінки, яка з’їла більше півтора кілограма часнику, що призвело до гострого запалення гортані. Необхідно розуміти, що хоча фрукти, овочі та зміцнюють імунну систему, вони анітрохи не допомагають знизити ймовірність зараження інфекцією.

Біодобавки та чудо-ліки від коронавірусу

Користуючись ситуацією, що склалася, багато людей намагаються заробити хороші гроші, пропонуючи для продажу якісь унікальні засоби, що дозволяють уникнути зараження коронавірусів, вилікуватися від цього захворювання. Широко розійшлася в соціальних мережах інформація про мінеральну добавку під назвою MMS. За словами виробників, це засіб, що включає до свого складу діоксид хлору, дозволяє впоратися з онкологічними захворюваннями, а також захистити себе від смертельно небезпечної інфекції.

Вчені ж відзначають, що зловживання діоксидом хлору несе потенційну небезпеку для здоров’я людини і може призвести до розвитку таких важких побічних реакцій, як зневоднення організму, нудоту, діарею, рясну блювоту. При цьому фахівці підкреслюють, що на сьогоднішній день препарату, що гарантує захист від коронавірусу, не існує, тому не варто ризикувати своїм здоров’ям і віддавати гроші шахраям, що пропонують будь-які «чудо-ліки».

Часник і гарячі ванни захистять від коронавірусу?

Про ефективність колоїдного срібла

Після того, як в одному з американських шоу показали чоловіка, який використав для профілактики коронавірусу розчин колоїдного срібла, даний засіб набув величезної популярності. В інтернеті можна знайти інформацію про те, що воно знищує кілька різновидів хвороботворного збудника буквально протягом півдоби, проте ці відомості не мають наукового підтвердження.

До переваг колоїдного срібла відносять його виражені імуномодулюючі та антисептичні властивості. Однак вчені відзначають, що зловживання даними засобом може призвести до вкрай небажаних наслідків, наприклад, порушення функцій ниркового апарату, аргірії, судомного синдрому. У порівнянні з цинком і залізом, колоїдне срібло, на думку лікарів, не виконує абсолютно ніяких корисних функцій в людському організмі.

Посилений питний режим

Ще одна популярна порада з соціальних мереж, спрямована на профілактику коронавірусу, – вживання води буквально протягом кожних 15 хвилин. Вважається, що таким чином вірус вимивається з ротової порожнини. За словами ж медиків, вода ніяк не може допомогти впоратися з інфекцією, тим більше, що в більшості випадків зараження відбувається через респіраторний тракт, а не через рот.

Саморобні антисептики

На аптечних прилавках знайти антисептичний засіб – проблематична завдання. Тому інтернет рясніє рецептами виготовлення дезінфікуючих гелів для рук у домашніх умовах. Однак більшість цих коштів можуть завдати серйозної шкоди шкірних покривів.

Аптечні препарати містять у собі не тільки етиловий спирт, а й речовини, що володіють пом’якшуючими, зволожуючими властивостями, які рідко можна відшукати будинку. Кошти на основі етанолу дійсно дають антисептичний ефект, але для цього потрібно використовувати якісний спирт, показники фортеці якого складають 60% і більше.

Гарячі ванни та відмова від холодної їжі

Великою популярністю користуються і поради про прийняття гарячих ванн, тривалого перебування на сонці, вживанні гарячої води. Поряд з цим з’являються і рекомендації утримуватися від вживання морозива та іншої холодної їжі для зниження ймовірності зараження.

Лікарі ж настійно не рекомендують експериментувати зі своїм здоров’ям. Незважаючи на те, що інші види вірусних хвороботворних збудників дійсно гинуть при високому температурному режимі, його вплив на новий штам – коронавірус, на даний момент не вивчено.

Алексей Чеботаев
Чеботаев Алексей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 27.03.2020