Будинок пристарілих на Оболоні

У Києві відкрився новий філіал будинку престарілих «Hospice» на Оболоні. Даний пансіонат відрізняється від інших спеціалізованих установ подібного профілю щирим, теплим і турботливим ставленням до постояльців. Крім догляду та надання медичної допомоги співробітники роблять все можливе для того, щоб життя літньої людини стало максимально комфортним, повноцінним, цікавим і емоційно насиченим.

Кому потрібні послуги пансіонату?

На жаль, з віком людина все більше слабшає і настає момент, коли вона вже не може обійтися без сторонньої допомоги. Божевільні ритми життя, підвищена зайнятість не дають можливості членам сім’ї забезпечити родичу необхідну увагу і догляд.

Крім того, люди похилого віку особливо гостро мають потребу в спілкуванні, а тривала самотність вкрай негативно відображається на їх фізичному та психоемоційному стані. Рішенням проблеми може стати звернення до приватного пансіонату, де літній людині забезпечать необхідний догляд, створять комфортні умови для життя, нададуть турботу та увагу.

Головна перевага – це соціалізація і можливість повноцінного спілкування зі своїми однолітками, персоналом. При цьому спілкування з родичами жодним чином не обмежується. Члени сім’ї можуть відвідувати постояльців регулярно, в будь-який зручний час, а також забирати їх додому на свята або вихідні дні.

Особливо гостро мають потребу в послугах пансіонату літні люди, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям: перенесені інфаркти, інсульти, травматичні ушкодження, порушення рухової функції, параліч. Таким пацієнтам необхідна професійна медична допомога, спостереження фахівців, а також сприяння у виконанні повсякденних завдань.

Будинок пристарілих на Оболоні

Забезпечити всі необхідні умови вдома своїми силами просто неможливо, а спроби самостійно доглядати за тяжкохворою людиною родичами можуть привести до несприятливих наслідків. Крім того, при догляді за людьми похилого віку виникає ряд проблем:

  1. Необхідність витрати великої кількості часу, що змушує відмовлятися від роботи та негативно позначається на фінансовому становищі сім’ї.
  2. Відсутність спеціальних знань і навичок загрожує нанесенням шкоди здоров’ю літньої людини та погіршенням її стану.
  3. Необхідність підлаштовуватися під режим дня хворого.
  4. Психоемоційне перенапруження, перманентний стрес як для самого старого, так і його близьких, які загрожують нервовим зривом, депресивними станами.

Альтернативою можуть стати послуги доглядальниці. Однак, по-перше, більшість з них не мають спеціальної медичної освіти, а по-друге, їх обов’язки обмежуються виконанням певних маніпуляцій та гігієнічним доглядом. Літні ж люди, особливо страждають серйозними захворюваннями, потребують психологічної допомоги, спілкуванні, позитивних емоціях.

Що включає в себе догляд за людьми похилого віку?

Догляд за літніми людьми в спеціалізованому пансіонаті передбачає:

  1. Моніторинг стану здоров’я пенсіонера.
  2. Забезпечення професійного санітарно-гігієнічного догляду.
  3. Організацію режиму дня.
  4. Надання кваліфікованої медичної та психологічної допомоги.
  5. Організацію дозвілля, цікавого проведення часу.
  6. Надання оптимально збалансованого, смачного та різноманітного дієтичного харчування, розробленого дієтологом з урахуванням потреб організму літньої людини.

Якщо мова йде про лежачих хворих, то поруч з ними постійно знаходиться досвідчена, кваліфікована доглядальниця, яка надає людині допомогу у виконанні гігієнічних процедур, пересуванні по території пансіонату та парковій зоні, проводить протипролежневі заходи та інші необхідні медичні маніпуляції.

Велика увага приділяється організації дозвілля. Співробітники центру роблять все для того, щоб навіть постояльці з порушенням рухової функції, важкими патологіями мали можливість спілкуватися з іншими людьми, брати участь в різних розважальних програмах і заходах, щодня здійснювали прогулянки на свіжому повітрі, вели повноцінний спосіб життя.

Будинок пристарілих на Оболоні

Умови проживання

Приватний пансіонат, на відміну від державних установ, нічим не нагадує лікарню. Це затишний котедж із комфортабельними номерами, обладнаними всім необхідним. Коридори та холи оснащені спеціальними поручнями, антиковзаючими покриттями, які полегшують пересування і гарантують безпеку постояльців. Навколо пансіонату розташовується красивий парк, призначений для відпочинку та неспішних прогулянок на свіжому повітрі.

Подаруйте своїй близькій людині гідну та щасливу старість. У цьому вам допоможе наш будинок для літніх людей на Оболоні «Hospice».

Гавриленко Сергей
Гавриленко Сергей
Ведущий психолог, психотерапевт Всеукраинской Ассоциации Домов Пристарелых
Дата публикации: 19.02.2020