Як лікувати хвороби старості

Здається, що життя після 60 років йде на спад і всі хвороби, які проявляються у літньому віці закономірні. Ситуація ускладнюється тим, що особливості метаболізму і процесів регенерації ускладнюють використання медикаментозної терапії.

Патології нервової системи

Другою за значимістю проблемою старості після серцево-судинних патологій є когнітивні порушення. Старече слабоумство, втрата пам’яті, нездатність сприймати і передавати інформацію, депресії призводять до зниження якості життя, інвалідності, втрати дієздатності.

З віком проблеми психічних порушень стають більш вагомими. У групах людей після 76-80 років збільшується відсоток хворих, які страждають маячними розладами. Депресивні прояви, викликані стресом, посідають друге місце і відзначаються у хворих після 60 років.

У старості відзначається збільшення рис характеру, які в молодості нівелювалися – прагнення до накопичення непотрібних речей, жадібність, маревні ідеї обкрадання. Ці симптоми є ранніми проявами деменції.

Люди у віці особливо чутливі до різних зовнішніх подразників. Вони болісно реагують на ставлення до себе, своїм усталеним ідеалам, давно сформованому світогляду. Навіть зміна «насидженого» місця здатна привести літню людину до психічних розладів.

Психічні порушення можуть бути обумовлені:

  • системними захворюваннями;
  • стресом;
  • травмою;
  • віковими деструктивними порушеннями.

Втрата супутника життя або близького родича, звільнення з роботи, вихід на пенсію викликають настільки сильні депресивні стани, що людина серйозно замислюється про самогубство.

Чи є вихід з такої ситуації?

Методи лікування

Виявляється, що вік є тільки одним і не найголовнішим чинником психічних порушень. Попередити старече недоумство можна за допомогою правильно підібраного медикаментозного лікування, що включає гомеопатичні та рослинні заспокійливі, препарати, стимулюючі кровообіг, судинорозширювальні засоби. Будинок пристарілих у Києві надає повний комплекс з лікування і турботи про літніх людей.

Геронтологи стверджують, що величезне значення у профілактиці хвороб старості є раціональне харчування. З віком кількість їжі та її калорійність повинні знижуватися, а якість – кількість і склад нутрієнтів, підвищуватися. Людина повинна вводити в свій організм мінерали, вітаміни, амінокислоти не тільки з їжею, але і у вигляді комплексів.

Сьогодні фармакологічна промисловість випускає велику кількість вітамінно-мінеральних добавок, створених спеціально для літніх людей. У раціоні обов’язково необхідні пробіотики, не тільки поліпшуючі мікрофлору кишечника і процес травлення, але і піднімають імунітет. Через те, що з віком енергозабезпечення всіх процесів в організмі знижується, потрібно, щоб їжа легко засвоювалась.

Прекрасна рада, як до смерті залишатися активною, життєрадісною, з гострим розумом і відмінною пам’яттю можна знайти в романі Бориса Акуніна «Весь світ – театр». Він докладно описував, як боровся з ознаками підступаючої старості Ераст Фандорін. Після 50 він приступив до вивчення німецької, китайської, арабської мов і, відповідно знайомству з культурою та історією цих народів.
З методів підтримки фізичної активності він вибрав навички управління літаком, стрибки з жердиною, альпінізм і глибоководне занурення. За кожен прожитий рік життя він долав не тільки намічене, а й робив набагато більше.

Звичайно, не кожен старий зможе зрівнятися в прагненні продовжити активне життя з літературним героєм, але посильне тренування пам’яті – читання, заучування невеликих віршів, нових слів зі словника, рішення кросвордів, ребусів, гра в шахи знизять ризик виникнення деменції до нуля.

Дозована фізична активність також можлива в будь-якому віці. Плавання, прогулянки, ходьба з палицями, танці – все це доступно більшості людей похилого віку. Варто згадати відео, на яких китайські старі плавно виконують вправи з ци-гун і у-шу. Їх яскравого погляду, гнучкості та спритності можна тільки по-доброму позаздрити.

Таке фізично і психологічно активне життя допоможе підстьобнути резервні сили організму, в будинку для літніх людей та в інших спеціалізованих установах допоможуть впоратися з усіма віковими проблемами і почати нове, цікаве та яскраве життя, на яке в молодості просто не вистачало часу.

Інші статті

Зміна підгузків у лежачих хворих

Зміна підгузків лежачих хворих

У деяких категорій лежачих хворих виникає потреба у використанні підгузків, цей процес має свої особливості.

Детальніше
Підготовка до миття голови лежачого хворого

Миття голови лежачого хворого

Підтримка гігієни голови є важливою складовою життя людини, теж стосується і лежачих хворих. При цьому необхідно враховувати ряд особливостей, щоб не нашкодити близькій людині....

Детальніше
Ускладнення у лежачих хворих

Ускладнення у лежачих хворих та методи їх профілактики

Тривала іммобілізація негативно впливає на фізичні параметри та психоемоційний стан пацієнтів. Знерухомлення порушує функції основних систем організму – дихальної,...

Детальніше
Відгуки
♦️ Частный Дом Престарелых
♦️ Частный Дом Престарелых "Hospice" в Киеве
16 Google отзывы
Дима Кибкало
Дима Кибкало
2019-11-05
Хороший пансионат для пожилых, отличные условия проживания, разнообразное хорошее питание, приятный персонал. В общем все самые лучшие и современные удобства для размещения ваших близких людей. Я обратился и не пожалел. Очень благодарен и доволен.
Роман Никорак
Роман Никорак
2019-11-05
Очень хорошее и приятное место.
Тетяна Слободян
Тетяна Слободян
2018-08-13
Я поместила сюда нашу бабулечку с самого открытия, нравится абсолютно всё! Идеальная чистота, очень вкусно кормят. Девочки просто молодцы, все и везде успевают. И здесь правда весело, бабуля домой не просится совершенно, всегда встречает нас рассказами, чем они тут занимались! Спасибо персоналу огромное за доброту и отличный уход за старичками!!!
Оксана Вікторівна
Оксана Вікторівна
2018-08-10
Тёте сделали операцию 4 года назад и почти все это время мы с сестрой ухаживали за ней. По переменно навещали ее, чтобы вовремя дать лекарства, покормить, помыть. Наняли сиделку - это несколько облегчило нашу жизнь. В итоге нашли этот пансионат и решили свою проблему окончательно. Теперь навещаем тётю только, чтобы пообщаться. Мы Вам ОЧЕНЬ благодарны!!!
Станіслав Андрійович
Станіслав Андрійович
2018-08-06
Большое спасибо всем сотрудникам дома Пансион. В Феврале наша мама сломала ногу и после операции мы приняли решение на реабилитацию маму поместить в дом престарелых «Пансион». За пять месяцев мама (86 лет) пришла в то состояние, которое у нее было до перелома ноги. И все это благодаря чуткому, внимательному, добросовестному отношению всех работников пансионата. Прекрасные занятия! Очень вкусные обеды! Спокойные и вежливые сиделки! Мы будем рекомендовать пансионат тем, кто в такой услуге будет нуждаться. Спасибо всем, кто работает в этой сфере, кто сделал такой пансионат!!!