На що слід звернути увагу при виборі будинку престарілих?

При виборі надійного будинку престарілих слід звернути увагу на наступні моменти:

1 . Повноцінний догляд за людьми похилого віку.

Всі ми знаємо, що зі старістю до кожної людини приходять і самі різні захворювання, так як здоров'я сильно слабшає, немає колишньої молодості та активності. Крім того, багато людей в літньому віці зовсім стають безпорадними - такі старі не здатні самостійно за собою доглядати, і звичайно ж, вони потребують особливо ретельного догляду. Так, зустрічаються люди, які залишаються бадьорими і в солідному віці, вони енергійні і навіть в змозі надавати допомогу своїм дітям і виховувати онуків. Але активні літні люди є, швидше, рідкісним винятком. І найчастіше їм потрібний догляд. Для того щоб доглядати за літньою людиною, потрібно не тільки багато сил, але й часу, крім того, необхідно володіти і деякими медичними знаннями. З цієї причини родичі та близькі люди далеко не завжди здатні забезпечувати хворим людям похилого віку повноцінний, а головне, цілодобовий догляд. І правильним вирішенням цієї складної проблеми вважається вибір приватного будинку престарілих.

2 . Чи придатний пансіонат для проживання.

Займаючись вибором будинку престарілих для рідної вам людини, необхідно звертати увагу на те, чи пристосований пансіонат для проживання хворих людей похилого віку з обмеженими можливостями.

  • - Сходи повинні мати пологу і зручну конструкцію. У будівлі не повинно бути гвинтових, крутих сходів, так як навіть здоровим людям похилого віку небезпечно і важко ходити по них.
  • - Санвузли неодмінно повинні бути обладнані душовими кабінами з поручнями, щоб старі на них могли спиратися. Добре, якщо санвузли розташовуються недалеко від житлових кімнат.
  • - У хороших пансіонатах стоять медичні ліжка. Вважається, що традиційні ліжка для літніх людей не дуже зручні, так як їм важко підніматися з них без допомоги сторонньої людини.

3. Професіоналізм персоналу.

Обов'язково потрібно з'ясувати рівень освіти персоналу того чи іншого пансіонату і переконатися, що працівники мають досвід у догляді та спілкуванні з людьми похилого віку. Для того щоб був забезпечений належний догляд всім підопічним, в штаті будинку престарілих обов'язково повинні бути кваліфіковані працівники, і їх кількість має бути відповідною (розрахунок: один працівник пансіонату на 4-х людей похилого віку).

4. Надання необхідних медичних послуг.

Звертайте особливу увагу на перелік медичних послуг, що надаються в пансіонаті. Необхідно з'ясувати: чи буде за літньою людиною закріплений лікар, як він буде її спостерігати, і наскільки частими будуть його відвідування.

5. Харчування.

Вам потрібно зайти в їдальню в той самий час, коли там будуть годувати людей. Таким чином, ви зможете дізнатися, що в пансіонаті готують і чи годують постояльців вчасно. У хорошому закладі меню підбирається в індивідуальному порядку, відповідно до бажань пацієнта і призначеннями фахівця-дієтолога.

6 . Місце розташування установи.

Найчастіше ці установи знаходяться в екологічно сприятливих районах, а саме - на берегах річок, у лісових або паркових зонах, далеко від великих промислових підприємств. Крім цього, важливо, щоб установа знаходилася поблизу від населених пунктів, адже до пансіонату повинні якось добиратися родичі літніх людей для відвідування. Тому місце розташування має бути зручним. А територія, яка відведена для прогулянок, обов'язково повинна бути чистою, затишною і обладнаною лавками для відпочинку, а також спеціальними навісами і альтанками.


Інші корисні статті на нашому сайті: