Як сказати родичу про необхідність переїхати в будинок престарілих.

Непорозуміння, сварки, конфліктні ситуації - це три головні причини, за якими руйнуються навіть найбільш теплі стосунки з рідними. Іноді виходить так, що непорозуміння виникають зовсім без вагомих на те причин. Ми далеко не завжди помічаємо, що своїм словом або вчинком ображаємо близьку нам людину. Проблема в тому, що не всі ми можемо бути тактовними. З цієї причини між родичами виникає безліч образ.

Правильно спілкуватися з родичами - важливе питання сучасності. Коли діти збираються пояснити своїм батькам необхідність переїзду в пансіонат, вони повинні усвідомити всю складність цієї ситуації і ретельно підготуватися до розмови.

Рекомендуємо вам дотримуватися наступних правил:

ПРАВИЛО № 1

Спочатку необхідно обдумати і все зважити, потрібно розібратися в причинах, за якими ви вирішили перевезти родича в будинок престарілих. Цьому рішенню, як правило, сприяють такі чинники:

  • - літня людина вже не в змозі обходитися без сторонньої допомоги і просто не може жити одна;
  • - людина серйозно хвора, і їй потрібен постійний нагляд;
  • - відсутність можливості поселити у себе родича.

У разі якщо хоча б один з перерахованих вище пунктів збігся з вашою ситуацією, слід якомога швидше переходити до відвертої розмови.

ПРАВИЛО № 2

Не потрібно в розмові з літньою людиною говорити відразу про все безпосередньо, так як це може приголомшити і сильно образити її. Слід заздалегідь продумати послідовність розмови, підібрати вагомі аргументи і постаратися зробити все для того, щоб людина не відчула себе нікому не потрібною.

ПРАВИЛО № 3

Не будьте категоричні у своєму рішенні і не чиніть тиск на людину. Постарайтеся уявити і відчути всю ту біль, яка може зародитися у неї в душі, і зрозумійте, що вам потрібно підтримати її. Для неї важлива ваша увага. Пам'ятайте, що по відношенню до рідних людей не можна бути жорстоким.

ПРАВИЛО № 4

Під час розмови постарайтеся уникати таких виразів і слів, як: «необхідно», «повинна», «так буде краще», «будинок престарілих». Ці слова не є підтримкою, так як вони ставлять людину перед фактом. Ваша мета - зробити так, щоб цей переїзд став бажанням самої людини, а не примусом. Це важливо!

ПРАВИЛО № 5

Необхідно сказати своєму родичу, що його нове місце проживання абсолютно не буде впливати на ваші зустрічі. Важливо говорити дуже переконливо про це людині. Вона повинна бути впевненою, що, як і раніше, буде отримувати від вас увагу, теплоту і любов. Тільки не обманюйте літню людину помилковими обіцянками, які не зможете виконувати після її переїзду.

Дотримуючись цих простих правил, поясніть родичу про необхідність переїзду в хорошу спеціалізовану установу.

Вибір хорошого будинку престарілих - це турбота про близьку людину і спосіб уберегти власне здоров'я і нерви.


Інші корисні статті на нашому сайті: